• Tel.: 0056 764 234 5621
 • E-Mail: biuro@knx-polska.pl
Cart

Szkolenia

KNB BASIC 12h

Standard KNX część praktyczna

Jest to wersja kursu KNX Basic zawierająca tylko cześć praktyczną szkolenia. Przeznaczona jest ona dla osób które mają doświadczenie i wiedze teoretyczną w pracy z systemami KNX. Kurs ten kończy się również egzaminem takim samy jak dla kursu KNX BASIC  (1,5h teoretyczny (on-line) oraz 1,5 praktyczny). Warunkiem zaliczenia egzaminu jest osiągnięcie min 60% z każdej części egzaminu. W tym przypadku student nie otrzymuje voucherów na zakup i upgrade ETS.

 

Czas trwania kursu – 2 dni (po 7,5 h dziennie).

 

Podczas kursu (w miarę możliwości czasowych), będziemy dodatkowo prezentowali możliwości sterowania oświetleniem LED RGB oraz Tunable White. Ponadto planujemy zaprezentować możliwości integracji systemu KNX z:

 • serwerami wizualizacji,
 • asystentami głosowymi ( Alexa, Google),
 • Multiroom Sonos,
 • systemy alarmowe bazujące na sprzęcie firmy SATEL

 

 

 

KNX HVAC Specialist Course

 

Jest to kurs który kładzie nacisk na integracje KNX z systemami HVAC. Omawiane są w nim zagadnienia związane z efektywnym wykorzystaniem w/w systemów. Do kursu mogą przystąpić osoby które posiadają co najmniej certyfikat KNX Basic

 

Podczas kursu KNX HVAC Specialist Course który trwa min 12h (6h część teoretyczna, 6h część praktyczna) omawiane są następujące tematy:

 

 1. Basic Know-How
 2. Heat distribution systems
 3. Heat generators
 4. Legal framework
 5. To understand “Steering and adjustment”
 6. Heating control
 7. Drinking water
 8. Energy efficiency with KNX

KNB BASIC

Standard KNX entry level

Jest to kurs podstawowy KNX. Ukończenie tego kursu i zdanie egzaminu (teoretyczny i praktyczny) gwarantuje otrzymanie certyfikatu KNX Partner. Student przystępujący do  kursu otrzymuje voucher w wysokości 140 Euro na zakup ETS Lite. Dane firmy/osoby  która ukończyła kurs i zdała egzamin (min 50% z każdej części) zostaną umieszczone na stronie knx.org w zakładce certyfikowani partnerzy. Ponadto osoba taka, otrzyma voucher w wysokości 200 Euro na upgrade ETS Lite do wersji ETS Professional.

Posiadanie certyfikatu pozwala na zakup urządzeń KNX u dystrybutorów sprzętu po specjalnych cenach ofertowanych tylko certyfikowanym partnerom.

Podczas kursu podstawowego KNX który trwa min 30h (15h część teoretyczna, 15h część praktyczna) omawiane są następujące tematy:

 1. KNX Project Design ETS: Basic
 2. KNX Project Design ETS: Advanced (tylko informacyjnie)
 3. KNX Commissioning ETS
 4. KNX Diagnostics
 5. KNX System arguments
 6. KNX System overview
 7. KNX TP Topology
 8. KNX TP Telegram (tylko informacyjnie)
 9. KNX Bus devices
 10. KNX Powerline 110 (tylko informacyjnie)
 11. KNX RF (tylko informacyjnie)
 12. KNX TP Installation

 

Kurs kończy się egzaminem teoretycznym I praktycznym który trwa 3h (1,5h teoretyczny (on-line) oraz 1,5 praktyczny)

 

Czas trwania kursu – 4 dni (po 8h dziennie). Możliwe jest uruchomienie kursu który będzie trwał 3 dni (po 10,5h dziennie).

 

Podczas kursu (w miarę możliwości czasowych), będziemy dodatkowo prezentowali możliwości sterowania oświetleniem LED RGB oraz Tunable White. Ponadto planujemy zaprezentować możliwości integracji systemu KNX z:

 • serwerami wizualizacji,
 • asystentami głosowymi ( Alexa, Google),
 • Multiroom Sonos,
 • systemy alarmowe bazujące na sprzęcie firmy SATEL

Wyposażenie ośrodka szkoleniowego

Każdy student biorący udział w kursie będzie miał do dyspozycji stanowisko laboratoryjne wyposażone w urządzenia zgodnie z wymaganiami jakie są stawiane ośrodkom treningowym przez Dział Certyfikacji KNX.

Miejsce przeprowadzania szkoleń

Szkolenia terminowe odbywają się w placówce firmy TEMA 2 w  Warszawie na ulicy Boryny 7. W przypadku zebrania conajmniej 6 osobowej grupy istnieje możliwość organizacji szkoleń również w lokalizacji klienta.